FAQ Archive - Aires Laenud

Kas ma saan tagatisvara müüa kui see on hüpoteegiga koormatud?

Jah, hüpoteegiga koormatud tagatisvara on võimalik müüa kui vara müügist saadavast rahast kustutatakse ka hüpoteegiga tagatud kohustused.

Kuidas toimida kui pole võimalik laenumakseid õigeaegselt tasuda?

Esmaselt tuleks laenuandjat sellest teavitada telefoni teel, e-postiga või tulles büroosse juba enne maksetähtaja saabumist. Võimalusel leiame lahenduse kas kohaldades maksepuhkust või pikendades maksegraafikut, […]

Kus on võimalik kindlustuspoliisi sõlmida?

Kehtiva kindlustuse puudumisel on võimalus kindlustuspoliis sõlmida Aires Laenud büroos kohapeal. Meie kindlustusalane koostööpartner on IF P&C Insurance AS.

Kas tagatiseks olev kinnisvara peab olema kindlustatud?

Jah, tagatiseks olev kinnisvara tuleb kindlustada. Laenusaaja peab esitama kehtiva kindlustuspoliisi koopia laenuandjale kolme kalendripäeva jooksul peale laenulepingu sõlmimist.

Millal toimub laenu väljamakse?

Laenu väljamakse toimub kolme pangapäeva jooksul peale hüpoteegi seadmise lepingu sõlmimist ning notaritasu ja riigilõivu laekumist.

Enne laenamist tutvu finantsteenuse tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjaga! Näide: 10 000 euro laenamisel 10 aastaks fikseeritud intressimääraga 13,5 % ja laenutasuga 150 eurot ja kuumaksega 152 eurot on krediidi kulukuse määr 14,8 % aastas ning tagasi makstav kogusumma 18 390 eurot ja tagasimaksete summa 18 240 eurot.